Запорожское обласное управление лесного и охотничьего хозяйства
   
надіслати листа   мапа сайту
 
пошук по сайту 
Про управління
 
Структура управління
 
Звернення громадян
 
Новини
 
Лісогосподарська діяльність
 
Ліси області
 
Адміністративні послуги
 
Фінансово-економічні результати
 
Запобігання та протидія корупції
 
Прийом громадян
 
Фотоальбом
 
Контакти
 

Надання адміністративних послуг мисливцямFacebook

 
Новини::Лісівники Запорізької області готові до реалізації новорічних ялинок!
 
 
 
 
Лісівники Запорізької області готові до реалізації новорічних ялинок!

04.12.2017

          Напередодні новорічних свят підпорядковані лісогосподарські підприємства планують реалізувати новорічні ялинки в кількості 10240 штук:

          Порівняно з минулим роком вартість новорічної ялинки не зросла і залежить від висоти дерева. Орієнтовна ціна за метр висоти новорічної ялинки становить 63,0 гривень.

          Крім цього, лісогосподарські підприємства при проведенні лісогосподарських заходів у лісових насадженнях чи в плантаціях заготовляють комплекти новорічних гілок (у комплекті 5 гілок довжиною від 0,5 м до 1,0 м), середня ціна якого становить 60,00 гривень.

          Заготівля новорічних ялинок дозволяється на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок або одночасно із проведенням визначених лісовпорядкуванням рубок догляду. Виділення лісових ділянок для заготівлі новорічних ялинок проводиться відповідно до Лісового кодексу України та з дотриманням нормативних та законодавчих актів з лісового господарства.

          Однією із задач лісогосподарських підприємств області є забезпечення громадян новорічними ялинками. Для цього на спеціально відведених ділянках створюються новорічні плантації головною породою яких є сосна кримська, які через 7-12 років підлягають вирубуванню. При посадці таких плантацій висаджується до 8,0 тис. штук сіянців сосни кримської, які впродовж 7-12 років потребують проведення лісогосподарських заходів, а саме: прополка та культивація протягом вегетаційного періоду, доповнення загиблих сіянців, обробіток від шкідників та хвороб, проведення протипожежних заходів. Цей процес поточний і ніякої шкоди не наносить довкіллю так, як ці заходи являються плановими.

          На сьогодні в лісогосподарських підприємствах області налічується 138,0 га плантацій, на яких росте 452 тис. шт. новорічних ялинок (сосна кримська). В 2017 році створено 6,6 га плантацій новорічних ялинок.

          В зимовий час соснові насадження особливо ретельно охороняються.

          З метою проведення організаційних заходів Запорізьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства виданий наказ від 29.11.2017 № 51 «Про заходи щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконних рубок в передноворічний період 2018 року».

          За незаконне вирубування або пошкодження до ступеня припинення росту хвойних дерев віком до 41 року розмір шкоди складає 133,09 грн, а в грудні-січні розмір шкоди збільшується у 3 рази, мінімальний розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром до 10 сантиметрів складатиме 399 грн. 27 коп.

          На територіях природно-заповідного фонду за незаконне вирубування, видалення або пошкодження до ступеня припинення росту молодих хвойних та вічнозелених дерев (віком до 41 року) розмір шкоди складає 93,0 грн, а в грудні - січні розмір відшкодування обчислюється за цією таксою, збільшеною у три рази складатиме 279,0 грн.

          Розрахунок розміру збитків залежить від діаметру незаконно зрубаної ялинки. Знищення або пошкодження лісових насаджень тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме від 85 до 170 гривень.

          Тобто за 1 незаконно зрубану ялинку браконьєру доведеться заплатити мінімум 484,27 грн., а в межах об’єктів природно-заповідного фонду 364,0 грн.

          Придбати новорічні ялинки можна на спеціально визначених місцях біля контор лісогосподарських підприємств та лісництв.

          Детальніше про те, де придбати новорічні дерева можна дізнатися за телефоном «гарячої лінії» в облуправлінні (0612) 960845.